Ile kosztuje ruch organiczny do strony firmowej %
Czym się zajmuje Menedżer projektu internetowego?
2 maja, 2019
Banery Google Ads – Specyfikacje i wymagania
3 lipca, 2019
Show all

Ile kosztuje ruch organiczny do strony firmowej

Pozycjonujesz stronę firmową i płacisz agencji marketingowej określona kwotę na fakturze. Agencja przysyła co miesiąc raport z monitoringu fraz i czeka na opłacenie faktury.

Czy wiesz ile kosztuje Cię ruch organiczny pozyskany dzięki działaniom SEO ?

Poniżej przedstawiam pewna idee do przemyślenia:

  • Jeśli co miesiąc wydajesz 500 zł na koszty pozycjonowania, to jedyna wartościową miarą działania tej metody jest liczba odwiedzin strony www pozyskanych  z ruchu organicznego.
  • Jeśli nie wiesz ilu pozyskałeś ruchu do strony firmowej dzięki pozycjonowaniu, to znaczy , że wydajesz pieniądze na marne.

Jeśli wiesz ilu pozyskałeś ruchu do strony firmowej to podziel tą liczbę przez kwotę, którą wydajesz na SEO – dowiesz się ile kosztuje Cię pozyskanie jednego potencjalnego klienta, który odwiedził Twoja stronę firmowa i zapoznał się z ofertą firmy.

Jeśli nie wiesz ile ruchu organicznego pozyskałeś do strony firmowej dzięki pozycjonowaniu, to znaczy , że wydajesz pieniądze na marne. 

Przykład

  • w przeciągu miesiąca stronę firmową odwiedziło100 osób,
  • koszt działań SEO (pozycjonowania) to 500 zł,
  • Kosz pozyskania jednego użytkownika to: 500 / 100 = 5 zł,

5 zł, to koszt pozyskania jednego wejścia na Twoją stronę firmową.

A co się dzieje, kiedy nie wiesz ile osób pozyskujesz tym sposobem
?

Zapraszamy do skorzystania z oferty pozycjonowanie Wrocław

Konrad Grodecki
Konrad Grodecki
Certyfikowany specjalista Google Ads & Pozycjoner. Marketingiem internetowym oraz projektami digital zajmuje się od ponad 15 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując na początku swojej kariery w małych i średnich firmach, a następnie w dużych międzynarodowych korporacjach. Teraz całą swoją wiedzę, mogę przekazać Tobie w postaci wsparcia Twojej firmy w działaniach internetowych. Pomagam firmom, pomagam Start up’om, dowiedz się, jak mogę pomóc twojej firmie.

Komentarze są wyłączone.