PracujemyPracujemy Poniedziałek - Piątek 8:00-18:00 +48 502 996 055
info@visomedia.pl
E-COMMERCE
Google Ads | SEO
STRONY WWW
Strony firmowe | Sklepy www
ANALITYKA RUCHU I SPRZEDAŻY
Google Analytics | SEO Tools
Zapytanie Ofertowe
Visomedia.pl > Blog Marketingowy > Firma w internecie > Pozycjonowanie strony firmowej

Pozycjonowanie strony firmowej

Pozycjonowanie stron internetowych. W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu bez obecności w sieci jest niemal niemożliwe. Każda szanująca się firma musi posiadać własną witrynę w Internecie i odpowiednio ją dostosować aby była widoczna dla potencjalnych klientów i łatwo dostępna. W tym właśnie krótkim wstępie zawiera się istota pozycjonowania stron w Internecie.

Bagatelizując potęgę Internetu oraz wyszukiwarek, w tym największej z nich Google popełniamy ogromny błąd, gdyż współpraca z zdalnymi narzędziami oraz osobami specjalizującymi się w pozycjonowaniu SEO może przynieść nam ogromne korzyści i przysporzyć rzesze klientów. Funkcjonując jedynie w tzw. „realnym świecie” nie możemy liczyć na aż tak znaczny odzew w stosunku do naszej reklamy jak będzie to miało miejsce w sieci.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google opiera się na odpowiedniej optymalizacji strony oraz wdrożeniu właściwych działań. Ich celem będzie dotarcie do jak największej ilości odbiorców poprzez wyświetlanie się naszej witryny na wysokich pozycjach po wpisaniu konkretnej frazy lub słowa.

Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Nasza strona dzięki odpowiednim zabiegom pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki, dzięki czemu osoby poszukujące konkretnych usług lub produktów łatwiej trafią właśnie do nas i dzięki temu zarobimy. Pozycjonowanie jest rodzajem reklamy i promocji naszych usług, w który inwestując możemy spodziewać się, że wydane pieniądze powrócą do nas z nawiązką.

Pozycjonowanie to przede wszystkim znaczący wzrost liczby wejść na nasz serwis internetowy. Z tym wiążą się kolejne niewątpliwe plusy a pośród nich : dzięki odpowiedniemu podejściu będą to przede wszystkim osoby szukające usług czy towarów jakie oferujemy, a co za tym idzie wzrośnie nam sprzedaż. Wielu z klientów, których pozyskamy poprzez nasze wysokie pozycje w wyszukiwarce pozostanie z nami na stałe.

  Gdzie się reklamować w zależności od profilu firmy

Pozycjonowanie a skuteczność

Pozycjonowanie stron WWW uznaje się obecnie za jedną z najbardziej opłacalnych i najkorzystniejszych form reklamy zarówno w dziedzinie usług jak i sprzedaży. Wysoka pozycja w wyszukiwarce pod konkretne frazy sprawia, iż mamy możliwość dotarcia do ogromnej ilości – liczonej w setkach lub tysiącach –potencjalnych klientów. Na dzień dzisiejszy można z pełną stanowczością stwierdzić, iż pozycjonowanie stanowi najskuteczniejszą metodę reklamy pod względem porównania poniesionych kosztów do osiągniętych efektów.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Obecnie rynek, również internetowy, stal się niezwykle konkurencyjny. W przypadku niektórych fraz wejście na wysoką pozycję w wyszukiwarce jest niezwykle trudne, czasochłonne jak również niesie za sobą znaczne koszta – jednak nawet trudne słowa mogą być opłacalne.

Koszty pozycjonowania stron WWW są bardzo urozmaicone i uzależnione od szeregu czynników. Pośród nich najważniejsze są:

 • Poziom konkurencyjności branży w sieci,
 • Tematyka naszej strony,
 • Ilość fraz pod jakie będzie dana witryna pozycjonowana,
 • Ilość wyników w wyszukiwarce Google po wpisaniu danej frazy (nie w każdym przypadku świadczy o poziomie konkurencji),
 • Przeprowadzona analiza stron konkurencji,
 • Poziom zysków przy pozyskaniu nowego klienta w konkretnej dziedzinie,
 • Wartościowość domen konkurencji (określenie jak długo są one w sieci i jak wiele linków do nich prowadzi, oraz również z jakich źródeł pochodzą),
 • Ilość wyszukiwań konkretnych słów lub fraz kluczowych w wyszukiwarce.

Cena jaką zapłacimy, w przypadku fraz uznawanych za mało konkurencyjne może przykładowo wynieść około 150 zł/ m-c, natomiast w przypadku tematyki cechującej się wysokim „oblężeniem” może to być nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych w ciągu jednego miesiąca.

Czy pozycjonowanie wiąże się z ryzykiem?

Pewien element ryzyka pojawia się wszędzie. W przypadku pozycjonowania stron internetowych dotyczy on przede wszystkim tego na jaką firmę się zdecydujemy. Rynek pęka w szwach od przedsiębiorstw, które o tej branży wiedzą niewiele, a liczą jedynie na prosty i możliwie jak najszybszy zarobek. Jednak zdarzają się również w tej dziedzinie elementy, na które nawet doświadczony pozycjoner nie ma wpływu.

Pośród czarnych scenariuszy wymieniane są przede wszystkim dwa. Są to Filtr oraz Ban. Ten pierwszy to nagły spadek naszej strony z wysokich pozycji w wyszukiwarce, przez co notujemy gwałtowne obniżenie się ilości odwiedzin i zmniejszenie zainteresowania naszą działalnością. Natomiast ten drugi na dzień dzisiejszy zdarza się już naprawdę niezwykle rzadko, i najczęściej w przypadku witryn, które w rażący sposób nie stosują się do regulaminu Google, więc raczej nie musimy się go obawiać.

  Wizerunek firmy w internecie

Jeśli nasza strona otrzyma Filtr to doświadczony i rzetelny pozycjoner również z tym sobie poradzi. Nie w każdej sytuacji spada cała witryna, czasem dotyczy to jedynie pojedynczych haseł, fraz lub podstron. Dlatego tak ważne jest aby wybrać odpowiednią firmę do pozycjonowania naszej strony w Internecie.

Jak wybrać odpowiednia firmę pozycjonującą?

 1. Najważniejsze to już na samym początku zwrócić uwagę na umowę jaką otrzymamy do podpisu. Powinna ona być w pełni przejrzysta, a wszystkie jej elementy w pełni zrozumiałe.
 2. Zwróćmy również uwagę na fakt, od jak dawna dane przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku i jakie posiada doświadczenie w pozycjonowaniu.
 3. W przypadku trudnych fraz upewnijmy się, że dana firma posiada wiedzę i możliwość jej wypozycjonowania, aby nie tracić niepotrzebnie środków pieniężnych.
 4. Sprawdź z czego będą wynikały koszty pozycjonowania twojej strony.
 5. Przed rozpoczęciem rozmów poczytaj na temat pozycjonowania, aby łatwiej było Ci negocjować umowę i odpowiednio ją skroić.
 6. Trzymaj się jak najdalej od firm, które oferują szybkie wbicie strony na wysokie pozycje za niskie pieniądze.
 7. W niektórych przypadkach firmy nie mają możliwości ujawnienia stron jakie objęte są ich pracami pozycjonerskimi, ze względu na klauzulę dyskrecji.
 8. Trzymaj się z daleka od przedsiębiorstw, które uważają, że jeśli skorzystasz z ich usług to nie ma najmniejszego ryzyka – wpadki zdarzają się nawet najlepszym pozycjonerom.
 9. Sprawdź oferowaną cenę, na tle konkurencji – nie warto przepłacać ale również nie ma co płacić zbyt mało bo może się okazać, że wynikną z tego dodatkowe problemy i będzie trzeba zapłacić zdecydowanie więcej.
 10. Jeśli w wyszukiwarce wpiszesz słowo pozycjonowanie i wejdziesz w pierwsze wyniki nie możesz mieć pewności iż dana firma również skutecznie pozycjonuje witryny swoich klientów.

Jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe?

Wielu klientów uparcie samodzielnie określa słowa kluczowe i odpowiednie frazy, pod którymi chce aby znalazła się ich strona. Oczywiście sugestie będą bardzo istotne, jednak najlepiej jeśli zdamy się na firmę pozycjonującą oraz audyt, który przeprowadzi. Wówczas słowa zostaną odpowiednio dobrane z nastawieniem na zwiększenie zysków. Strona znajdzie się na wysokich pozycjach, a to będzie się przekładać na wzrost naszych zarobków a przecież o to właśnie chodzi. Nie znając się na tej dziedzinie będziemy błądzić po omacku, firma wskaże nam właściwe słowa dzięki swojej wiedzy i odpowiednim narzędziom, z których stale korzysta.

  Zdejmowanie filtra ze strony internetowej

Efekty

To jedno z ważniejszych pytań. Jednak odpowiedź również będzie uzależniona od trudności oraz konkurencyjności fraz. W przypadku bardzo prostych słów kluczowych o niższym zainteresowaniu zadowalające efekty można uzyskać już po upływie 2-3 miesięcy. Jeśli natomiast zależy nam na bardzo trudnej frazie o wysokim poziomie konkurencji to jeśli uda się pojawić w wynikach na pierwszej stronie po upływie 9-12 miesięcy będzie można mówić o sporym sukcesie.

Pamiętajmy jednak, że nasza strona stopniowo będzie znajdować na coraz to wyższych pozycjach i będzie zauważana, a gdy pojawimy się na pierwszej stronie lub w Top 3 zyski mogą znacząco przekroczyć zainwestowane środki.

Czy pozycjonowanie ma sens?

Odpowiedzieć na to pytanie powinien postawić sobie każdy z nas sam przed sobą. Jak postępujemy gdy chcemy znaleźć coś w sieci? Czy wpisujemy odpowiednie słowo lub ich ciąg aby wyszukiwarka pokazała nam najodpowiedniejsze wyniki i wchodzimy na witryny, które pojawią się najwyżej, jako pierwsze? Jeśli tak to już wszystko jasne. Bo na tym właśnie polega pozycjonowanie. Jego celem jest aby strona znalazła się możliwie jak najwyżej w wynikach, a ponieważ większość osób postępuje podobnie gdy szuka czegoś w Internecie to inwestycja w Top 3 szybko się zwróci.

Avatar of Konrad Grodecki
About the author

Certyfikowany specjalista Google Ads & Pozycjoner.
Marketingiem internetowym oraz projektami digital zajmuje się od ponad 15 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując na początku swojej kariery w małych i średnich firmach, a następnie w dużych międzynarodowych korporacjach.
Teraz całą swoją wiedzę, mogę przekazać Tobie w postaci wsparcia Twojej firmy w działaniach internetowych. Pomagam firmom, pomagam Start up’om, dowiedz się, jak mogę pomóc twojej firmie.

Leave a Reply

Najnowsze komentarze

Visomedia.pl