PracujemyPracujemy Poniedziałek - Piątek 8:00-18:00 +48 502 996 055
info@visomedia.pl
E-COMMERCE
Google Ads | SEO
STRONY WWW
Strony firmowe | Sklepy www
ANALITYKA RUCHU I SPRZEDAŻY
Google Analytics | SEO Tools
Zapytanie Ofertowe
Visomedia.pl > Blog Marketingowy > Firma w internecie > Zdejmowanie filtra ze strony internetowej

Jeśli Twoja strona firmowa nagle odnotowuje niższy ruch, telefony od klientów zainteresowanych ofertą Twojej firmy – milczą, to znaczy:

  • że prawdopodobnie Twoja strona firmowa spadła w wynikach wyszukiwania,
  • że nie wyświetla się na frazy kluczowe, na które wcześniej była widoczna,
  • nie wiesz co w tym wypadku zrobić ?

Najczęstszą przyczyna takiego stanu rzeczy jest nałożenie filtra ręcznego, algorytmicznego lub ban Twojej firmowej internetowej przez wyszukiwarkę internetową – za naruszenie wytycznych stworzonych przez Google.

I w tym przypadku zgłoś się do nas w celu poznania prawdziwej przyczyny problemów.

Jakie proponujemy rozwiązanie!

Słowem wstępu, nie jesteśmy wstanie wymazać „złego zachowania Twojej firmowej strony internetowej”  z historii i archiwum jakie gromadzi wyszukiwarka na temat Twojej witryny.

Choć nie jesteśmy w stanie wymazać z historii Twojej witryny niechlubnych działań, pomożemy wyeliminować te czynniki, które mogą odpowiadać za nałożony filtr lub ban. Oferujemy profesjonalne konsultacje w sprawie istniejącego filtra lub wykluczenia strony z wyników wyszukiwania. Odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania, rozwiewamy wszelkie wątpliwości oraz proponujemy przykładowe rozwiązania pozwalające na wyjście z filtra lub prowadzące do jak najszybszego zdjęcia bana nałożonego na Twoją witrynę internetową.

Pamiętaj, że Google – w trosce o jakość indeksowanych stron pojawiających się w wynikach wyszukiwania – opracowało szereg wytycznych dotyczących witryn internetowych celem wykluczenia spamu. Poważne naruszenie regulaminu wyszukiwarki może skutkować nałożeniem filtra lub tymczasowym / całkowitym zbanowaniem (usunięciem z indeksu). Dotyczy to w szczególności działań związanych z nienaturalnym pozyskiwaniem linków, upychaniem słów kluczowych, ukrywaniem tekstu, itp.

Usługi w zakresie zdejmowania filtra obejmują:

  • analizę istniejących błędów / naruszeń, które wpływają na nałożenie filtra,
  • analiza profilu linków przychodzących,
  • usunięcie linków uznanych przez Google za nienaturalne (kontaktujemy się z administratorami witryn, na których znajdują się linki prowadzące do Twojej strony),
  • monitorowanie wdrożonych zaleceń,
  • zredagowanie wniosku do Google o ponowne rozpatrzenie,
  • stworzenie raportu z zakresu wykonanych działań.
  Marketing internetowy - słownik pojęć

Dlaczego warto jak najszybciej zdjąć filtr / zdjąć bana?

Strona, która na określone słowa kluczowe nie jest widoczna na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania albo nie jest widoczna wcale (została usunięta z indeksu), nie ma większego pożytku. Nie docierają do niej nowi użytkownicy, którzy mogliby być zainteresowani oferowanymi przez Ciebie produktami / usługami. Filtr lub ban to skuteczna bariera, przez którą każdego dnia tracisz wielu potencjalnych klientów.

Chcesz uwolnić stronę internetową od nałożonego filtra lub bana? Już teraz skontaktuj się z nami, by wdrożyć najskuteczniejsze metody.

Avatar of Konrad Grodecki
About the author

Certyfikowany specjalista Google Ads & Pozycjoner.
Marketingiem internetowym oraz projektami digital zajmuje się od ponad 15 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując na początku swojej kariery w małych i średnich firmach, a następnie w dużych międzynarodowych korporacjach.
Teraz całą swoją wiedzę, mogę przekazać Tobie w postaci wsparcia Twojej firmy w działaniach internetowych. Pomagam firmom, pomagam Start up’om, dowiedz się, jak mogę pomóc twojej firmie.

Najnowsze komentarze