Content Marketing - serwisy www
Nie naturalne linki do Twojej strony firmowej
Co szkodzi Twojej firmowej stronie internetowej?
14 maja, 2014
Festiwal SEO 2014 Katowice
19 maja, 2014
Show all

Content Marketing – gdzie publikować artykuły ?

Jak wykorzystać w Content Marketing’ u serwisy oferujące umieszczenie artykułu eksperckiego ?

W Polskim i zagranicznym internecie znajduje się kilkanaście ciekawych serwisów internetowych oferujących umieszczenie artykułu opisującego produkt lub usługę jaką oferujesz na swojej firmowej stronie www.
Co to jest artykuł ekspercki i dlaczego jest taki skuteczny?
Artykuł ekspercki to przede wszystkim wartościowa treść dla czytelnika.  Artykuł musi być poprawny językowo i merytorycznie. Musi też przekazywać ciekawą wiedzę na wskazany temat. Pod artykułem podpisuje się jego autor lub zleceniodawca, a podpis może być uzupełniony linkiem do Twojej strony internetowej.
Dzięki takiemu wpisowi uzyskasz wartościowy odnośnik do Twojej strony www, a jednocześnie masz możliwość opisać swój produkt lub usługę większemu kręgowi potencjalnych klientów.

Dobrej jakości artykuł ekspercki opisujący Twój produkt lub usługę zapewni Ci: zdobywanie wartościowych, stałych i bezpiecznych linków do Twojej strony www:

 • wartościowe – ponieważ znajdują się w opiniotwórczych, realnych serwisach pod unikalną treścią,
 • stałe – większość portalu artykuły pozostawia „na zawsze” – znajdują się one w archiwum lub w wyszukiwarce,
 • budujące PR – artykuł ekspercki możliwa budowanie opinii o firmie  jako specjalistycznej w danej tematyce,
 • bezpieczne – Google nie pozwala na kupowanie linków, – tutaj jednak ich nie kupujemy. Za to tworzymy wartościowe i ciekawe treści, które są jak najbardziej pożądane przez ludzi szukajacych ciekawych informacji jak również przez wyszukiwarki internetowe, które indeksują treści do swoich baz danych.

Poniżej przedstawiam działające serwisy gdzie możesz umieścić swój artykuł ekspercki.*

 • Bizpress.pl
 • Whitepress.pl
 • MapaBiznesu.org
 • Abeto.biz
 • Businesspress.info
 • Marketingbiz.eu
 • mBinzes.pl
 • Skynix.org

* Jeśli znasz jeszcze inne serwisy Polskie lub zagraniczne umożliwiające dodanie artykułów opisujących produkty lub usługi, to zapraszam do umieszczenia ich w komentarzu do tego wpisu.

* Zaklasyfikowanie określonego serwisu zostało zrobione na podstawie mojej subiektywnej oceny, jeśli uważasz, że któryś z wymienionych serwisów powinien być w innej kategorii, to proszę o tym napisać w komentarzu do tego wpis.

Konrad Grodecki
Konrad Grodecki
Certyfikowany specjalista Google Ads & Pozycjoner. Marketingiem internetowym oraz projektami digital zajmuje się od ponad 15 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując na początku swojej kariery w małych i średnich firmach, a następnie w dużych międzynarodowych korporacjach. Teraz całą swoją wiedzę, mogę przekazać Tobie w postaci wsparcia Twojej firmy w działaniach internetowych. Pomagam firmom, pomagam Start up’om, dowiedz się, jak mogę pomóc twojej firmie.

Dodaj komentarz